Tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas IV-VI mogli przyjemnie spędzić czas na wspólnym pikniku na boisku szkolnym.

Sukces Natalii Dynowiec z kl.VI a (od 24.06.16 naszej absolwentki).

Bezpiecznie na wakacjach!

W czwartek 23.06.2016 r. odbyła się II gala podsumowująca osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach

W dniu 20.06.16 odbył się szkolny koncert  uczniów SP1 pod hasłem "Mam talent". Koncert przygotowały panie Irena Kanclerz i Jolanta Nawrat.

Dnia 6 czerwca 2016 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Gwary Śląskiej. Uczniowie klas I­V - VI zaprezentowali swoje umiejętności w posługiwaniu się naszą gwarą.

W dniu 10.06.2016r. klasy IV-VI uczestniczyły w Szkolnym Rajdzie Turystycznym. Meta tegorocznego rajdu usytuowana była na Hali Boraczej

W dniu 9 czerwca wszystkie klasy II pojechały na Rajd do Chudowa. Mogliśmy tam poznać historię zamku oraz ludzi mieszkających kiedyś na tamtych terenach.

Od 2 kwietnia do 23 maja 2016 r. w naszej szkole  w klasie Ib realizowany był projekt  czytelniczy „ W świecie baśni Andersena”. Zajęcia pozalekcyjne prowadzone były raz w tygodniu.