Po raz pierwszy w historii sześcioletniej szkoły podstawowej uczennica Jedynki Dominka Knop została LAUREATKĄ Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w czasie ferii zimowych dnia 12 lutego w Szkole Podstawowej nr1 zorganizowano  dla uczniów klas 1-6 spotkanie z udziałem  funkcjonariuszy Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji.

11 lutego uczniowie klas trzecich: Maria B. , Mateusz K. i Karol T. oraz klas starszych: Paulina M., Eliza K. i Jakub P. reprezentowali Naszą Szkołę w miejskim konkursie recytatorskim „Mały OKR” w ZSO nr 1 w Świętochłowicach.

10 lutego w SP nr 14 w Chorzowie odbył się XI rejonowy konkurs przysłów „Mądrej głowie dość….przysłowie”, w którym nasza szkolna drużyna zdobyła I miejsce.