W ubiegłym roku nasi wychowankowie wraz z wychowawcami klas włączyli się w akcje charytatywne, których celem był przede wszystkim  współudział w cierpieniu, był to czas refleksji, który upływał na przyjemnym i ciepłym spędzeniu czasu z ludźmi osamotnionymi, odbywał  się na wspólnym kolędowaniu i pomocy materialnej.

Czwartek, długa przerwa. Na korytarzu ktoś nawołuje przez megafon: Zapraszamy do czytelni!...

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi i kontynuacją działań informacyjno-edukacyjnych pod hasłem „Dopalacze- Wypalacze „groźne narkotyki”, zamieszczam plakaty i ulotki informacyjne...

Szkolny program profilaktyki jest zapisany w pliku PDF. Do jego wyświetlenia wymagany jest program Adobe Reader.

Na stronie głównej naszej szkoły: www.sp1swce.pl umieszczony jest baner akcji 1%.

Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" udostępnia wszystkim darmowy program do wypełnienia zeznań PIT - "PITy 2014" do rozliczania podatków http://www.ps.org.pl/ .
Ten program automatycznie obliczy 1% podatku i wpisze Stowarzyszenie z numerem KRS.

W innym programie w polu 137 (PIT-37) należy wpisać numer KRS Przyjaznej Szkoły 0000031762.
W polu 139. cel szczegółowy 1% (PIT-37) należy wpisać nazwę szkoły (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach) oraz jej Numer Identyfikacyjny (210500000503).

AKTUALIZACJA  16 grudnia 2014

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia II miejsca w konkursie "WZOROWA ŁAZIENKA" organizowanym przez firmę DOMESTOS i tym samym zdobycia nagrody w wysokości 30 000 zł przeznaczonej na remont łazienek w naszej placówce.