Na zamknięcie karnawału prezentujemy prace uczniów klas szóstych pt.” Karnawałowe maski i nakrycia głowy”.

Jest tako szkoła na Górnym Ślonsku,

bardzo zadbano we kożdym konsku.

No aby ustymp łodwiedzić styknie,

co by łoboczyć, że niy jest tak piyknie!

Bestoż pomysłow jest łod pierona,

zmiynić trza haźle, jak łongiś patrona.

Czy to „akcja haziel”, czy „wzorowa łazienka”,

przydo się nom kożdo przyjocielsko rynka.

W dniu 27.02.2015 w naszej szkole odbyła się uroczysta Gala pod nazwą „Akcja Haziel 2013-2015”. Inicjatorką tego wydarzenia była pani dyrektor Bogumiła Jendrzejewska, która podczas tej uroczystości wyraziła wdzięczność i podziękowanie dla władz miasta, instytucji, zaprzyjaźnionych firm, rodziców oraz nauczycieli, za wkład jaki wnieśli w akcję tworzenia nowych łazienek dla dzieci naszej szkoły.

Tegoroczne ferie pod względem aury były łaskawe dla uczniów naszego województwa. Zadowoleni wrócili też uczestnicy zorganizowanego przez SP1 zimowiska w Soli koło Zwardonia, które odbyło się w dniach od 2-11 lutego 2015 r.