Na stronie głównej naszej szkoły: www.sp1swce.pl umieszczony jest baner akcji 1%.

Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" udostępnia wszystkim darmowy program do wypełnienia zeznań PIT - "PITy 2014" do rozliczania podatków http://www.ps.org.pl/ .
Ten program automatycznie obliczy 1% podatku i wpisze Stowarzyszenie z numerem KRS.

W innym programie w polu 137 (PIT-37) należy wpisać numer KRS Przyjaznej Szkoły 0000031762.
W polu 139. cel szczegółowy 1% (PIT-37) należy wpisać nazwę szkoły (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach) oraz jej Numer Identyfikacyjny (210500000503).

AKTUALIZACJA  16 grudnia 2014

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia II miejsca w konkursie "WZOROWA ŁAZIENKA" organizowanym przez firmę DOMESTOS i tym samym zdobycia nagrody w wysokości 30 000 zł przeznaczonej na remont łazienek w naszej placówce.

Wiemy, wiemy... do świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, ale chcąc zdążyć na czas trzeba zacząć już dzisiaj...

"Prezent pod choinkę" to ogólnopolska akcja charytatywna, która prowadzona jest w Polsce od 2001 roku, polega na przygotowywaniu przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci najuboższych, potrzebujących naszego wsparcia za granicą, a od 2013 roku do tych, którzy mieszkają na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii.

Drodzy Uczniowie „Jedynki”!

Czy znacie to mądre zdanie J. Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”?  Przeczytajcie list mamy chorego chłopca, który czeka na listy  i pocztówki (tablica ogłoszeń obok sali 105). Możecie odpowiedzieć na ten apel.