Szkolny Zespół Pieśni i Tańca PIAŚNIKI
Próby odbywają się w każdy wtorek w godzinach 18:00- 19:00. Zapraszamy...Strona www ... zapraszamy ->

Od 2007 roku Hospicjum w Chorzowie bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”, której koordynatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Łukasza w Krakowie.

Nasza szkoła jako uczestnik kampanii wspiera ją, poprzez edukację, naukę tolerancji, uczy stosunku do ludzi nieuleczalnie chorych, pozyskuje środki materialne na opiekę nad pacjentami Hospicjum w Chorzowie.

W dniu 8 stycznia tego roku obchodziliśmy „Szkolny Dzień Pól Nadziei”.

W tym czasie w świetlicy szkolnej czytano bajki terapeutyczne, rozwijające inteligencję emocjonalna dzieci.

Prowadzone były zajęcia i warsztaty oparte na uczeniu się samoświadomości, empatii, układaniu dobrych   stosunków z innymi ludźmi, pokazano również sposoby motywowania się do dalszej nauki.

Uczniowie nazywali swoje uczucia, wyrażali je mimiką,  próbowali za pomocą węchu i uprzednio przygotowanych zapachów mówić o swoich odczuciach.

Zajęcia plastyczne i muzyczne pozwoliły uczniom wydobyć swoją ekspresję, zadowolenie z przeżywanych emocji.

Serdeczne podziękowania składamy dla tych wszystkich uczniów, którzy zdecydowali się do udziału w tym dniu         w zajęciach, zapraszamy kolejne osoby do udziału za rok, które zostaną wzbogacone o nowe pomysły.

IMG 20190109 231600ML3ML1 IMG 20190109 231658 ML2