Szkolny Zespół Pieśni i Tańca PIAŚNIKI
Próby odbywają się w każdy wtorek w godzinach 18:00- 19:00. Zapraszamy...Strona www ... zapraszamy ->

fair trainfair4fair2fair3

20 listopada 2018 r. odbyła się ósma edycja Gry Miejskiej „Fair Train” zorganizowanej w Katowicach w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Celem przedsięwzięcia było promowanie edukacji globalnej, szerzenie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju oraz zrozumienie wyzwań 

i szans przed jakimi stoi zglobalizowany świat!

W rywalizacji udział wzięło ponad trzydzieści trzyosobowych drużyn ze szkół województwa śląskiego. Naszą szkołę reprezentowała Zosia Drapa, Remik Nowak oraz Błażej Reczek, którzy o grze piszą tak: ”Zabawa była przednia. Wiele nauczyliśmy się robiąc ciekawe, a czasem trudne zadania. Bardzo miło spędziliśmy czas. Zrozumieliśmy, że najwyższy czas na zmianę. Niestety niektórzy wciąż uważają, że nic złego się nie dzieje; uważają np., że powietrze, którym oddychamy jest czyste. „ Za udział w grze drużyna naszej szkoły otrzymała nagrody oraz dyplom Posłanki na Sejm pani Ewy Kołodziej.

Agnieszka Bryłka