W dniu 9 listopada w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach odbyły się eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W tym dniu uczniowie mieli również możliwość zwiedzenia komendy oraz zapoznania się z codzienną służbą strażaków.
Naszą szkołę reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny. W kategorii klas I-VI byli to : Julia z klasy V, Krzysiu oraz Bartek z klasy VI, natomiast w kategorii klas VII-VIII i klas gimnazjalnych: Justyna, Bartek oraz Paweł z klasy VIII.
Największą łączną liczbę punktów z testu oraz z odpowiedzi na pytania ustne uzyskała reprezentantka naszej szkoły – Justyna z klasy VIII i została zakwalifikowana do dalszego etapu na szczeblu wojewódzkim!!!

Gratulujemy!!!

 

 

Konkurs Poz

 

Konkurs PP