gala.jpg

 

W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, nasza szkoła od dwóch miesięcy przygotowywała się do uroczystej Gali Kulturalno-Oświatowej. Odbyła się ona 9 listopada br. w Centrum Kultury Śląskiej – Zgoda. Wydarzenie zostało objęte honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice, Muzeum Powstań Śląskich oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Uroczystość uświetniły występy naszych uczniów oraz laureatów Konkursu Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Gala połączona była z prelekcją edukatora Oddziału IPN na temat: „Ojcowie niepodległości”, Miejskim Konkursem Historycznym "Polskie drogi do niepodległości (1914-1923)”oraz z wręczeniem nagród dla laureatów konkursów: plastycznego (wystawa w holu CKŚ zorganizowana przez SP 17), muzycznego (SP 4) i ww. historycznego.

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.jpg

8.JPG