Jak co roku chcemy włączyć się w Ogólnopolską Akcję Charytatywną "Prezent pod choinkę". W związku z tym zachęcam do przeczytania poniższych informacji oraz przynoszenia do szkoły prezentów w pudełkach po butach. Prezenty mogą być przygotowane indywidualnie, grupowo lub przez całą klasę.  Termin dostarczenia prezentów: 9.11.2018 do pani Ilony Cichy lub do pokoju nauczycielskiego. Za każdy dar dziękuję w imieniu wszystkich dzieci, które już niedługo dostaną te paczuszki.

Jak zrobić prezent w pudełku po butach 5 KROKÓW:

  1. Weź pudełko po butach o wymiarach około 30/20/10 cm, pomaluj je lub oklej kolorowym papierem.
  2. Zdecyduj, dla kogo przeznaczysz prezent. Masz do wyboru dzieci w wieku: 2–5, 6–8, 9–11, 12–15 lat. Naklej wybraną etykietę na pudełko.
  3. Zapełnij pudełko. Jeżeli chcesz, możesz włożyć do środka swoje zdjęcie, rysunek, adres.
  4. Pudełko zwiąż gumką, tasiemką lub sznurkiem – NIE ZAKLEJAJ!
  5. Przygotuj 10 zł, które zostanie przeznaczone na koszty organizacji akcji i transport.

UWAGA! Paczka powinna zawierać tylko nowe rzeczy oraz oryginal­nie zapakowane słodycze z datą ważności późniejszą niż 31 maja 2019 roku (np. czerwiec, lipiec 2019). 

CO MOŻE BYĆ PREZENTEM?

artykuły higieniczne: pasta do zębów, szczoteczka do zę­bów, szampon, dezodorant, chusteczki higieniczne, krem do rąk, podpaski (fabrycznie foliowane) itp.; artykuły szkolne: kredki, długopisy, ołówki i gumki, książeczki do kolorowa­nia, książeczki z obrazkami dla najmłodszych itp.; zabaw­ki: maskotki, klocki, puzzle, ozdoby do włosów, układanki dydaktyczne, baloniki itp.; odzież: czapki, szaliki, koszulki, skarpety, rękawiczki itp.; słodycze: cukierki, czekolady, ciastka, batoniki itp. w fabrycznie zamkniętych opakowa­niach, z wyraźnie oznaczonym terminem ważności (patrz obok „Uwaga!”)

CO NIE MOŻE BYĆ PREZENTEM?

artykuły intensywnie pachnące, artykuły łatwo psujące się, wrażliwe na ciepło, artykuły spożywcze inne niż słodycze (cukier, mąka, makaron, konserwy itp.), leki i witaminy, za­bawki i publikacje o charakterze militarnym

więcej informacji na stronie akcji: https://cme.org.pl/prezent/