Szkolny Zespół Pieśni i Tańca PIAŚNIKI
Próby odbywają się w każdy wtorek w godzinach 18:00- 19:00. Zapraszamy...Strona www ... zapraszamy ->

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 19 października 2018 roku,  w Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach

odbyła się debata oksfordzka. Młodzież klasy 8 e próbowała znaleźć odpowiedź na pytanie: czy walka zbrojna jest skuteczniejszą metodą w odzyskaniu niepodległości niż walka dyplomatyczna?

Zmagania historyczne wygrała strona opozycji, która dzięki swej erudycji i sile argumentów przekonała jury do swych racji. Reprezentantami składu sędziowskiego była Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty - Pani Karina Pawłowska oraz uczniowie klasy  8 a. Swoją obecnością zaszczyciły nas także Radne Świętochłowic - Pani Bożena Wojciechowska-Zbylut oraz Pani Dorota Wichura.

Zgromadzeni na auli słuchacze mieli możliwość wysłuchania doskonale przygotowanego sporu na argumenty, który odwoływał się do niepodważalnych faktów historycznych i ukazywał szeroką wiedzę dyskutantów, co podkreśliła przewodnicząca jury podczas zamknięcia dyskusji.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom  i czekamy na następną debatę! 

 

DSC 0890

DSC 0893  

DSC 0898   

DSC 0912

DSC 0915