Szkolny Zespół Pieśni i Tańca PIAŚNIKI
Próby odbywają się w każdy wtorek w godzinach 18:00- 19:00. Zapraszamy...Strona www ... zapraszamy ->

W sobotę 26 maja 2018 r. odbyły się XXVI Górnośląskie Prezentacje Chórów i Orkiestr im. Rajmunda Hankego w Chorzowie.

Od wielu już lat tradycyjnie rozbrzmiewa śląska pieśń i muzyka pośród zieleni i zabytkowych zagród rozrzuconych w chorzowskim Skansenie. Jest to piękna okazja do spotkania śpiewaków i muzyków na łonie natury i wspólnej biesiady. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie piękna śląskiej pieśni chóralnej. Tradycyjnie wystąpił tam Szkolny Zespół Pieśni i Tańca "Piaśniki". Pod okiem Pani Kamili Wójcik, Pani Ireny Kanclerz oraz Pani Urszuli Cedzich młodzi artyści zaprezentowali: zwodzonego, grozika, owczareczka, rechtora, kokotka, trojoka, gołąbka, kozierajki. Towarzyszył im piękny śpiew części chóru. Z okazji Dnia Matki „Piosenkę wiosenną” Zespołu Wolna Grupa Bukowina zaśpiewały w duecie mama z córką, a ze sceny wybrzmiały gorące życzenia dla Wszystkich Mam. Serdecznie dziękujemy całym rodzinom, które jak co roku były razem z nami. Wszystkich, którym bliska jest tradycja naszego regionu zapraszamy na następny nasz występ.

Skansen 1Skansen 2Skansen 3Skansen 4Skansen 6 Skansen 7