Szkolny Zespół Pieśni i Tańca PIAŚNIKI
Próby odbywają się w każdy wtorek w godzinach 18:00- 19:00. Zapraszamy...Strona www ... zapraszamy ->

W dniu17.04.2018r. w naszej szkole był obchodzony Szkolny Dzień „Pól Nadziei” X kampanii Stowarzyszenia  Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej w Chorzowie.

W tym czasie dla najmłodszych uczniów pierwszych klas został wyświetlony film „O pszczółce Malince”, dzięki któremu dzieci zrozumiały jakie emocje towarzyszą osobie chorej.

Odbyło się spotkanie z gościem ze stowarzyszenia, dzięki któremu uczniowie dowiedzieli się czym jest wolontariat      i jaka przyświeca mu idea,  uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na problemy  nurtujące ich z przeżywanymi emocjami.

W świetlicy szkolnej czytano bajki „pomagajki” poruszające najważniejsze dla dziecka emocje takie jak.: pokonywania lęku w opowiadaniu „ Franek na konkursie ryków”, zrozumienia odmienności i jej akceptacji                           w opowiadaniu „Sówka Kamila”,, oraz zrozumienia przez dzieci straty bliskiej osoby w opowiadaniach takich jak „Jesień Liścia Jasia” oraz „Wojtuś i jego przyjaciel szczurek”.

Naprzemiennie pomiędzy czytaniem bajek prowadzone były zabawy z dziećmi rozwijające poczucie inteligencji emocjonalnej, służące zmierzeniu się dzieci z wyrażeniem swoich emocji. Były to: wyraź swoje uczucia mimiką, malowanie po omacku, rozpoznaję zapachy, jestem lustrem, eksperyment z rybka oraz wiele innych.

Rysowano i malowano prace plastyczne przy użyciu różnych form ekspresji, tematem przewodnim prac było: ”Efekt motyla”, na podstawie cyklu rozwoju motyla pokazano uczniom różne stadia rozwoju i dojrzewania człowieka i w tym jego inteligencji emocjonalnej.

Przed budynkiem szkoły zostały przeprowadzone prace porządkowe poletka żonkilowego i posadzono kolejne kwiaty, uwieńczeniem tego było postawienie nowej tabliczki informacyjnej.

Na zakończenie dnia przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej przeczytane zostało opowiadanie, w czasie którego uczniowie mogli swobodnie odpocząć na dywanie po dniu pełnym emocji i wrażeń. Był też czas na dyskusję w małych grupach.

2