Szkolny Zespół Pieśni i Tańca PIAŚNIKI
Próby odbywają się w każdy wtorek w godzinach 18:00- 19:00. Zapraszamy...Strona www ... zapraszamy ->

12 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się XXI Miejski Konkurs Recytatorski.

Celem przedsięwzięcia była popularyzacja poezji o tematyce szkolnej, doskonalenie umiejętności pięknego operowania słowem oraz warsztatowych umiejętności recytatorskich. Organizatorom zależało również na promowaniu młodych talentów. Gościliśmy w naszych progach reprezentantów siedmiu szkół podstawowych z miasta Świętochłowice, których serdecznie powitała Dyrektor szkoły Pani Bogumiła Jendrzejewska. Młodzi recytatorzy pięknie prezentowali wiersze znanych poetów, czego wyrazem był gromki aplauz wśród publiczności. Jury w trzyosobowym składzie, któremu przewodniczyła doradca metodyczny Pani Lucyna Nowak stanęło przed bardzo trudnym zadaniem. Laureatami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz uczennica Szkoły Podstawowej nr 1. Miejski Konkurs Recytatorski uświetniły występy wokalne klasy IIIa, a także recytacje dziewcząt z klas starszych. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w regionalnym etapie konkursu, który odbędzie się w Gliwicach.

1234567