Relacja z półkolonii w SP1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach 29.01.18 – 02.02.18

Za nami tydzień półkolonii, które odbywały się w dniach 29.01.18 – 02.02.18, dla dwóch grup w godzinach od 7.00 do 17.00 oraz dwóch grup od 8.00 do 13.00.
Naszym celem było stworzenie warunków sprzyjających aktywności twórczej oraz ruchowej naszych podopiecznych. Był to czas odpoczynku od komputera i telewizora. Niestety, aura przypominała bardziej wiosnę niż zimę.  Uczestnikami wypoczynku byli uczniowie świętochłowickich szkół podstawowych. Dzieci codziennie miały pyszne i zdrowe posiłki.

Nasi podopieczni zostali zapoznani z regulaminem półkolonii obowiązującym w czasie spotkań w szkole. Odbyła się także pogadanka na temat zdrowego odżywiania.

Głównym celem tegorocznych półkolonii było zwiększenie świadomości uczestników na temat bezpiecznego korzystania z prądu oraz uwrażliwienie ich na niebezpieczeństwa wynikające z nieostrożnego obcowania z prądem. Na zajęciach wykorzystano program edukacyjny  "Bezpieczniki Tauron - WŁĄCZ dla dobra dziecka".

Każdy dzień był szansą na przeżycie niesamowitych przygód! Uczestnicy półkolonii mogli popisać się swoimi sprawnościami manualnymi podczas wykonywania prac plastycznych czy sprawnością fizyczną podczas zajęć na sali gimnastycznej. W czasie zajęć dzieci rozwiązywały interesujące zagadki i rebusy, zetknęły się z ciekawym słuchowiskiem oraz bawiły zgodnie przy muzyce.

Odbyły się również dwa wyjścia: jedno do katowickiego kina Punkt 44 na wzruszający film pt. „Cudowny chłopak” oraz do Górnośląskiego Muzeum w Bytomiu. Młodsza z grup miała zajęcia dotyczące archeologii -  zapoznanie się z pracą archeologa i stanowiskiem archeologicznym, a starsi – zajęcia plastyczne "Kosmos". Podróż tramwajem również była niemałą atrakcją!

W ostatnim dniu  półkolonii odbyła się pogadanka z ratownikiem WOPR- u panem Piotrem Hermanem oraz asp. szt. Adamem Brenzakiem - Dzielnicowym Rejonu Piaśniki na temat „Bezpiecznie – nie tylko w ferie”. Dodatkową atrakcją było spotkanie z policyjną maskotką, przyjacielem wszystkich dzieci- pieskiem Sznupkiem .
Wiosenna aura sprzyjała wyjściu do OSiR „Skałka”. Dzięki uprzejmości dyrektora ośrodka pana Tomasza Sikorskiego mogliśmy uczestniczyć w przygotowanym przez świętochłowickich strażaków pokazie ratowników w wodzie i na lądzie. Na zakończenie półkolonii każdy otrzymał drobny upominek. Część nagród dla naszych uczestników otrzymaliśmy z Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta Świętochłowice - za co bardzo serdecznie dziękujemy.