Jesień szybkim krokiem odchodzi w zapomnienie, jednak jej ślady możemy odnaleźć w pracach plastycznych uczniów SP1,

dwie z nich zasługują na szczególną uwagę. Mimo trudnych warunków pogodowych w październiku b.r. 24 uczniów klas piątych, szóstych  i siódmych uczestniczyło w XII edycji PIKNIKU MALARSKIM SIELSKIE KLIMATY w Skansenie w Chorzowie. Impreza miała formę profesjonalnego malarskiego pleneru organizowanego przez Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach pod patronatem Prezydenta miasta Chorzowa. Efektem tego pleneru ,w którym uczestniczyło 1200 uczestników była duża poplenerowa wystawa , której finisaż (czyli zamknięcie wystawy) i uroczystość wręczenia nagród odbyły się 3 listopada 2017 roku w auli Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły , które otrzymały równorzędne wyróżnienia w swojej kategorii wiekowej  : Anna Kutek z kl.VI a i Zofia Rosa z kl.Vb. To był ich pierwszy plener i tak poważny konkurs plastyczny , tym bardziej cieszy wyróżnienie i dostrzeżenie artystycznego potencjału naszym młodych miłośników sztuki. Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

ania kutek zosia rosa2