W poniedziałek 2 października 2017r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w warsztatach z „Delmą” pt. „Szkoła Niemarnowania Jedzenia”.

Jest to nagroda za zdobycie wysokiego miejsca w akcji „Extra Stołówka”. Zaproszono ich do udziału w grze „Zostań Ratownikiem Żywności”. Dzieci bardzo chętnie wykonywały różnego typu edukacyjne zadania podchodząc do kolejnych stacji o następującej tematyce:

I – „Wiem, co najczęściej się marnuje”

II – „Wiem, jak nie marnować żywności”

III – „Wiem, jak oznakowane są produkty spożywcze”

IV – „Wiem, jak przechowywać żywność”

V – „Wiem, jak marnowanie żywności wpływa na środowisko”

VI – „Wiem, co najczęściej się marnuje”

Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie nauczyli się, jak można uratować żywność przed zmarnowaniem i wykorzystają te informacje w praktyce. Chcielibyśmy, aby zdobyte wiadomości przekazali swoim kolegom, koleżankom oraz rodzinom.

DSC 0125 DSC 0126 DSC 0127 DSC 0130 DSC 0131 DSC 0132 DSC 0133 DSC 0134