29 września w Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach odbyło się ważne wydarzenie dla najmłodszych wychowanków – pasowanie na ucznia.

Pierwszoklasiści mieli do wykonania wiele zadań, by ostatecznie móc na dobre wkroczyć w grono pełnoprawnych uczniów „Jedynki”. Komisję określającą powodzenie uczniów podczas wykonywania zadań stanowili zaproszeni goście. Mieliśmy przyjemność gościć w naszych progach Prezydenta Miasta Świętochłowice – Dawida Kostempskiego, Panią Wicedyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty – Dorotę Leszczyńską  oraz drogich rodziców i bliskich głównych bohaterów dzisiejszego wydarzenia. Pierwszoklasiści prezentowali umiejętność czytania, recytowania, śpiewania oraz wykonywania ćwiczeń gimnastycznych. Udało im się również zdać ostatni, kwaśny test – wypicie soku z cytryny z uśmiechem na ustach. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment – pasowanie na ucznia. Dyrektor Szkoły – pani Bogumiła Jendrzejewska przyjęła młodych wychowanków pod swoje skrzydła, a Pan Prezydent pasował każdego ucznia kolorowym ołówkiem. Wierzymy, że nasi najmłodsi wychowankowie z uśmiechem i zapałem będą każdego dnia stawać w drzwiach naszej szkoły, by z radością i ochotą chłonąć wiedzę.

DSC 0903   DSC 0907   DSC 0908   DSC 0949   DSC 0956   DSC 0981   DSC 1023   DSC 0987   DSC 1029   DSC 1044