W dniu 15.09.17 uczniowie klasa V b uczestniczyli w niezwykłej lekcji plastyki, która odbyła się na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach. Uczniowie poznali układ nowatorskiego muzeum stworzonego na terenie dawnej kopalni „Katowice”.

Dowiedzieli się jak wygląda praca w tej instytucji, jakie funkcje spełnia i przekonali się ,że muzeum wcale nie musi być nudne, a sztuka współczesna, nie zawsze łatwa w odbiorze, może pozytywnie zaskakiwać. Wiele radości sprawiło uczniom obejrzenie w Galerii Jednego Dzieła lustrzanej instalacji Dani Karavana pt. „Reflection/ Odbicie/ גנולגיפּשפׇּא”, gdzie wykonali wiele interesujących fotografii.

Celem  lekcji było także zobaczenie innych budynków kulturalno-rozrywkowych z tzw. Strefy Kultury : Spodka, Międzynarodowego Centrum Kongresowego  i budynku Narodowej Orkiestry  Symfonicznej Polskiego Radia. Wszystkie obiekty to architektoniczne perełki, wielokrotnie nagradzane w konkursach za swój niepowtarzalny design. Po takich wrażeniach uczniowie klasy V b na pewno chętnie powrócą  do Muzeum Śląskiego, aby przeżyć kolejną przygodę ze sztuką.

4231