W dniu 5 kwietnia w naszej szkole odbyła się prelekcja „Nowotwory od kuchni” na temat profilaktyki nowotworowej. Prowadzona była przez dwie Panie ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,

studentki działające w Pediatrycznym Kole Naukowym przy Katedrze Pediatrii i Klinice Pediatrii. W prelekcji uczestniczyli uczniowie sześciu klas piątych i szóstych oraz nauczyciele.

W bardzo obrazowy, przystępny, kompetentny sposób dostosowany do podstawy programowej i możliwości uczniów przedstawione zostały zagadnienia m. in. przyczyn nowotworów, ich rozprzestrzeniania w organizmie, leczenia i przede wszystkim profilaktyki.

Prelekcja spotkała się z zainteresowaniem wielu uczniów, ze zrozumieniem były zadawane przemyślane pytania a wyjaśnienia pozwalały na lepsze zrozumienie trudnego tematu. Byli też uczniowie zainteresowani dalszymi zajęciami prowadzonymi przez Panie z Koła Naukowego.

Dziękujemy osobom, które tak bardzo zaangażowały się w przygotowanie i przeprowadzenie prelekcji pod nadzorem naukowego opiekuna.

 

zdjęcia z telefonu 059

 

zdjęcia z telefonu 062

 

zdjęcia z telefonu 065

 

zdjęcia z telefonu 067

 

zdjęcia z telefonu 070