W klasie 2a miały miejsce dość nietypowe zajęcia. Dzieci uczestniczyły bowiem w lekcji o pszczołach prowadzonej przez rodziców.

Przygotowane wspólnie z wychowawcą zajęcia, opierały się na metodzie projektu. Klasa podzielona na grupy, wędrowała między 4 stanowiskami, na których zapoznawała się kolejno z poszczególnymi tematami dotyczącymi życia pszczół.

 

Metoda wykorzystuje różne techniki i formy pracy. Uczniowie mogli zajrzeć do wnętrza ula, dowiedzieć się jakie role mają pszczoły oraz jak zbierają nektar. Układając puzzle dowiadywali się jak zbudowana jest pszczoła. Dzięki ilustracjom mogły zobaczyć jak wygląda pasieka, co robi pszczelarz i jakich narzędzi używa. Nie mogło zabraknąć degustacji miodów różnego pochodzenia, co było świetną okazją do poznania ich właściwości i sposobów pozyskiwania. 

Czas spędzony wspólnie z rodzicami był nie tylko bardzo aktywny i twórczy, ale przede wszystkim obfitujący w wiedzę, przekazywaną w formie zabawy i doświadczania. 

Dziękujemy p. Bendkowskiej, p. Kowalczewskiemu, p. Losie oraz p. Marczuk za zaangażowanie się w zajęcia. Liczymy na kolejne!

IMG 5811 IMG 5815 IMG 5817

IMG 5826 IMG 5827 IMG 5829 IMG 5839 IMG 5845

  IMG 5847 IMG 5848  

IMG 5856

IMG 5857 IMG 5858