14 kwietnia r. odbył się finał wojewódzkiego konkursu wiedzy historycznej „Klasówka powstańcza”,

który zorganizowany został dzięki współpracy Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach, a także Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego i Gazety Wyborczej. To wyjątkowe wydarzenie wpisujące się w obchody 95. rocznicy III Powstania Śląskiego obieli swoim patronatem: Marszałek Województwa Śląskiego, Wojewoda Śląski, Prezydent Świętochłowic oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach. Wielką radością i dumą napawa nas fakt, że uczeń naszej szkoły Jakub Piontek, który w poprzednim etapie konkursu zdobył najwyższą ilość punktów spośród uczniów świętochłowickich szkół podstawowych, podczas finału potwierdził swoją wiedzę i umiejętności zdobywając pierwsze miejsce. Zmagania konkursowe, jak również uroczyste wręczenie nagród odbyły się w sali sesyjnej Sejmu Śląskiego w Katowicach podczas których uczniowi towarzyszyła, przygotowująca go do klasówki, nauczycielka historii i społeczeństwa- pani Maria Wylężek

 

DSC 0434   DSC 0508   DSC 0514