Mistrzostwa Szkoły Podstawowej Nr 1 odbywały się w piątek 22 stycznia 2016 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach.

W zawodach odbywających się tradycyjnie pod patronatem Rady Rodziców wzięło udział 25 dziewcząt i chłopców, którzy walczyli w dwóch grupach systemem szwajcarskim7-rundowym z czasem P-15 na każdą partię. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali Damian Kuchna – sędzia główny i Jerzy Plichta – sędzia rundowy.

     Zawody wśród dziewcząt wygrała Maja B. z klasy 4a z kompletem 7 pkt.- broniąc tym samym tytułu sprzed roku, drugie miejsce zdobyła Alicja S. z klasy 6c (6 pkt.) - debiutantka w mistrzostwach, a trzecie miejsce wywalczyła Anna B. z klasy 4d (4 pkt.).  

     Turniej w kategorii chłopców od samego początku zapowiadał duże sensacje, a klasyfikacja na miejscach medalowych zmieniała się co rundę. Ostatecznie zwyciężył Dawid K.  z klasy Vd (6 pkt.) - ubiegłoroczny wicemistrz szkoły, drugie miejsce zasłużenie zdobył Szymon S. z klasy 3a (5,5 pkt), a trzecie miejsce sensacyjnie zajął Mateusz B. z klasy 3c (5 pkt.).

Osoby te będą reprezentować naszą Szkołę na Szachowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych, które odbędą się 3 lutego 2016 roku w pawilonie OSiR Skałka”. 

   Na zakończenie najlepszym zawodniczkom i zawodnikom Pani Katarzyna Lazaj z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach oraz Pan Grzegorz Gabor Przewodniczący Rady Rodziców wręczyli piękne puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa wraz z drobnymi upominkami. Dziękujemy również Panu Łukaszowi Iwanowi za przygotowanie dyplomów i opiekę nad uczniami – uczestnikami mistrzostw.    

     Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice, Radę Rodziców przy SP Nr 1, Ośrodek Sportu 

DSC 0960   DSC 0961   DSC 0963   DSC 0967   DSC 0969   DSC 0971