W piątek 26 listopada w szkolnej świetlicy pojawił się teatrzyk kukiełkowy.

To miłe wydarzenie przygotowali uczniowie dla swoich koleżanek i kolegów. Wykorzystując poznany w czasie lekcji języka polskiego tekst teatrzyku "Ucieczka Smoków" autorstwa Agnieszki Frączek, uczniowie klasy 2a podjęli wyzwanie przygotowania i wystawienia przedstawienia. Samodzielnie wykonali kukiełki, nauczyli się tekstu i w piątkowy poranek przedstawili wyniki swojej pracy przed świetlicową publicznością. Nie obyło się bez tremy, na szczęście wszystko poszło dobrze i zgodnie ze scenariuszem. Aktorzy, choć bardzo zestresowani, poradzili sobie najwyraźniej świetnie, gdyż zostali poproszeni o bis.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi. Stworzyła także serię książek logopedycznych. Jest laureatką Nagrody Edukacja 2009, wyróżnienia Duży Dong, przyznanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho - Radziwiłłowicz.

Kanapka i innych wierszy kapka, Jedna literka, a zmiana wielka, Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom, Gdy przy słowie jest przysłowie, Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych.

Cieszymy się, że praca uczniów klasy 2 została wynagrodzona gromkimi brawami. Takie doświadczenia jak to, z pewnością na długo pozostaną w pamięci aktorów.

                                                                                             

IMG 3989 IMG 3991 IMG 3995

IMG 4002 teatrzyk1 IMG 4017 teatrzyk2 teatrzyk3   IMG 4000