III Koncert to prawdziwa niespodzianka: kwintet instrumentów dętych blaszanych: dwie trąbki, puzon, waltornia i tuba.

          Panowie zagrali w całym składzie utwory: „Anonim” średniowieczny, „Kanon” Johanna Pachelbela, w którym melodia zagrana przez tubę powtarzana była kolejno przez wszystkie instrumenty, tworząc piękną, wielobarwną harmonię.Dalej usłyszeliśmy „Muzykę na wodzie” Jerzego Fryderyka Händla – utwór zadedykowany królowi angielskiemu. „Melodie meksykańskie” zabrzmiały w połączeniu z instrumentami perkusyjnymi, na których grały dzieci. Muzyce do filmu „Różowa pantera” również towarzyszyły uczennice  i uczniowie. Włączyły się także dzieci, które maszerowały do muzyki.

        Pani Jola ciekawie opowiadała o każdym z instrumentów, a muzycy solo demonstrowali różne techniki gry na trąbce, puzonie, waltorni, tubie. Muzyka brzmiała potężnie i delikatnie.

             Oto wrażenia uczniów:

„Bardzo podobał mi się koncert, ponieważ spełnił moje oczekiwania. Były bardzo śliczne instrumenty – w tym trąbki. Chciałabym grać w przyszłości na trąbce. Brzmi ona bardzo śmiesznie, jak się zdejmie ustnik”.

                                                                                                                                                                                                                                                                         Kinga S. Va

„Czułem radość, że przyszedłem na koncert. Najbardziej podobał mi się róg (waltornia). Dowiedziałem się jak wyglądają niektóre instrumenty i jak grają. Podobało mi się, gdy instrumenty zagrały kanon. Utwór znałem, bo podobał się mojej mamie”.

                                                                                                                                                                                                                                                                Szymon B. Va

„Czułam się zadowolona i zaciekawiona. Nie wiedziałam jak wyglądają niektóre instrumenty i jakie wydają dźwięki. Gdy wszystkie zagrały razem, zrobiło się głośno, ale była ładna muzyka. Chciałabym umieć grać na takich instrumentach”.

                                                                                                                                                                                                                                                           Paulina D. Va

                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                     Irena Kanclerz

DSC 0010 DSC 0014 DSC 0016 DSC 0017 DSC 0024 DSC 0022 DSC 0025 DSC 0026