W Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach w dniu 10 listopada odbyła się Akademia z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Przygotowana została ona przez chętnych do pracy i zaangażowanych uczniów klasy 6d wraz z wychowawcą p. Aleksandrą Wilk oraz pięknie wzbogacona występem chóru szkolnego pod opieką pani Ireny Kanclerz. Wiersze, krótkie teksty historyczne oraz pieśni patriotyczne zostały zilustrowane przez prezentację przygotowaną przez panią Marię Wylężek, nauczycielkę historii.

W Akademii uczestniczyła Pani Dyrektor mgr Bogumiła Jendrzejewska, uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych wraz z nauczycielami. Spokojna, nastrojowa atmosfera towarzyszyła całej uroczystości.

DSC 0116   DSC 0120   DSC 0124   DSC 0127