Uczniowie klasy 2a mieli okazję podsumować zdobytą wiedzę i podzielić się szerszymi wiadomościami w czasie prezentacji własnych działań w ramach tematu „Projekt POGODA”.

W tym dniu to pani stała się uczniem, a uczniowie prawdziwymi specjalistami od tematyki pogodowej. W klasie pojawiło się całe mnóstwo przyrządów do badania elementów pogody – barometry, wiatromierze, deszczomierze. Dzieci pokazywały rówieśnikom doświadczenia o powstawaniu trąby powietrznej, przekazywały wiedzę na temat opadów atmosferycznych, obserwacji pogody czy historii powstania przyrządów i ciekawostkach związanych z meteorologią. Mieliśmy nawet okazję zobaczyć scenkę dotyczącą zachowania się czasie burzy. Przyjemnie było patrzeć jak dzieci uczą dzieci, zachwycają się swoją pracą i dzielą się własnymi spostrzeżeniami, a także aktywizują klasę po przez przygotowane rebusy i krzyżówki! 12 listopada był naprawdę dla klasy 2a dniem pełnym wrażeń i aktywnej nauki. 

 

1
1 1
2
2 2
3
3 3
4
4 4
5
5 5
6
6 6
7
7 7
8
8 8