Podczas I Koncertu umuzykalniającego uczniowie zobaczyli i usłyszeli grę na skrzypcach, pianinie i akordeonie. 

Akordeonista uroczo wykonał francuski walczyk oraz tango argentyńskiego kompozytora - Astora Piazzolli. Skrzypek wykonał m.in. Kujawiaka Henryka Wieniawskiego, a pianista - Walc Des-dur Fryderyka Chopina. Na instrumentach perkusyjnych „grali” nasi uczniowie. 

Oto wrażenia dziewcząt z klasy IV b:
„Podobało mi się, dużo się dowiedziałam o akordeonie i innych instrumentach. Były też świetne utwory m.in.: Fryderyk Chopin Walc „Minutowy”, „Kujawiak” na skrzypce oraz walczyk i tango na akordeon”.
                                                                                     Alicja S.
„Było pięknie, dużo cudownej muzyki, a także wspaniali ludzie. Cieszę się, że możemy chodzić na takie koncerty. Uwielbiam muzykę Fryderyka Chopina, jest piękna i stonowana. Podobał mi się również francuski walczyk, który był niezwykły.”
                                                                                      Weronika K.

       Koncert październikowy „Fryderyk Chopin i przyjaciele” nawiązywał do XVII Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina. Usłyszeliśmy opowieść  o życiu największego naszego kompozytora i wysłuchaliśmy jego utworów: Poloneza g-moll „dziecięcego”, Mazurka B-dur (w którym melodię grały skrzypce), a całość grana była na pianinie oraz Etiudę c-moll zwaną „rewolucyjną”. Na fortepianie grał  Sebastian Nawrocki na skrzypcach - Monika Schmidt, a dwie pieśni: „Życzenie” i „Śliczny chłopiec” zaśpiewała Alina Urbańczyk.  Obok tych utworów usłyszeliśmy fragment koncertu skrzypcowego F. Mendelssohna i „Rapsodię węgierską” F. Liszta - przyjaciół F. Chopina. Koncert podobał się, o czym świadczyły gorące oklaski słuchaczy.

DSC 0105 DSC 0109 DSC 0110 DSC 0107