„Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie (…)”

Uwaga! Uwaga! Najnowsze doniesienia ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach!

Dnia 5 listopada br. na szkolnych korytarzach można było spotkać Harrego Pottera, Hermionę, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królewnę Śnieżkę, rycerzy (dobrze, że rumaki zostały w stajni), księżniczki, a nawet smoka wawelskiego. Szkoła zamieniła się w cudowną, bajkową krainę. Dlaczego? Tego dnia bowiem obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (wybrana data 5 listopada nie jest przypadkowa, to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek dla dzieci Walta Disney’a). Nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do obchodów tego święta, przenosząc się choć na jeden dzień do świata fantazji i marzeń. Ten dzień był okazją, by przypomnieć sobie swoich ulubionych bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą, pomagają rozpoznać dobro i zło, często też stanowią dla dzieci wzór do naśladowania. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest również doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci. Wartościowe książki są dla nich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem, o czym my dorośli zawsze powinniśmy pamiętać.

Dziękuję wychowawcom i rodzicom za włączenie się w obchody tego bajkowego dnia.

Dzień_Bajek
Dzień_Bajek Dzień_Bajek
Dzień_Bajek
Dzień_Bajek Dzień_Bajek
Dzień_Bajek
Dzień_Bajek Dzień_Bajek
Dzień_Bajek
Dzień_Bajek Dzień_Bajek
Dzień_Bajek
Dzień_Bajek Dzień_Bajek
Dzień_Bajek
Dzień_Bajek Dzień_Bajek
Dzień_Bajek
Dzień_Bajek Dzień_Bajek
Dzień_Bajek
Dzień_Bajek Dzień_Bajek
Dzień_Bajek
Dzień_Bajek Dzień_Bajek
Dzień_Bajek
Dzień_Bajek Dzień_Bajek
Dzień_Bajek
Dzień_Bajek Dzień_Bajek
Dzień_Bajek
Dzień_Bajek Dzień_Bajek
Dzień_Bajek
Dzień_Bajek Dzień_Bajek
Dzień_Bajek
Dzień_Bajek Dzień_Bajek