Dnia 4 listopada 2015 roku do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach przyjechała legendarna Ciotka- Klotka.

Ciotka – Klotka z telewizyjnego programu dla dzieci „Tik- Tak” - to prywatnie Pani Ewa Chotomska, była producentka programów edukacyjnych „Budzik” i „Jedyneczka”. Założycielka, wraz z Andrzejem Grabowskim, zespołu dziecięcego „Fasolki” i autorka wielu tekstów piosenek m.in. „Mydło lubi zabawę”, „Szczotka, pasta”, „Zabiorę brata” czy „Moja fantazja”. Ewa Chotomska jest autorką takich książek jak: „Pamiętnik Felka Parerasa”, „Piosennik ciotki Klotki”, „Zając Poziomka”, „Kuchenny alfabet w zagadkach” oraz „Wiersze pod pasem”. W trakcie spotkania  pisarka opowiadała o swojej twórczości i zwierzętach, które później stały się bohaterami jej książek i piosenek, opowiadała również o swojej mamie, popularnej poetce Wandzie Chotomskiej. Swoje opowieści przeplatała zagadkami i swoimi piosenkami, które dzieci wraz z nią śpiewały.  Na koniec dzieci mogły zakupić książeczki i otrzymać autografy. To było bardzo radosne i rozśpiewane spotkanie z Ciotką – Klotką.

Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka
Ciotka_Klotka Ciotka_Klotka