W dniu 13 października w zimowej aurze klasy II c,d i f pojechały na wycieczkę do zagrody edukacyjnej w Przybynowie.

 Na miejscu przywitał nas śnieg, choć mieliśmy nadzieję na piękny jesienny dzień... Potem mogliśmy skosztować chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Po chwili przerwy podzieliliśmy się na dwie grupy - jedna poszła do stodoły, gdzie odbyły się "warsztaty mleczarskie", a druga poszła na spacer po gospodarstwie. 

Podczas warsztatów mleczarskich mogliśmy próbować wydoić krowę i własnoręcznie zrobić masło ze śmietany. Pomimo przejmującego zimna udało się!  Potem mogliśmy skosztować tego naszego masełka oraz pysznego mleka prosto od krowy i domowego twarogu. Dowiedzieliśmy się również, jakie inne produkty mogą być zrobione z mleka.

Podczas spaceru po gospodarstwie mogliśmy zwiedzić mini skansen wsi jurajskiej i zobaczyć jak kiedyś ludzie żyli. Potem poszliśmy oglądać różne zwierzęta. Były tam m.in. kaczki, gęsi, króliki, szynszyle, lama, wielbłąd, osiołki, kuce, szkocka krowa,dostojne daniele, alpaka oraz przeurocze kozy i owieczki. Mogliśmy również nakarmić niektóre zwierzęta suchym chlebem. Niecierpliwe kozy wyrywały nam go z rąk!

Na zakończenie naszej wycieczki dostaliśmy pamiątkowe zdjęcia dla każdej klasy.Wycieczka bardzo nam się podobała.