12 października 2015r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach odbyło się spotkanie z Panem Wiesławem Drabikiem,

popularnym autorem książeczek dla dzieci. Wiesław Drabik napisał ponad sto książek zawierających zabawne, rymowane ale i pouczające bajeczki. Podczas spotkania, w którym uczestniczyły klasy I c, I f i II f, autor opowiedział jak został pisarzem, w jaki sposób przygotowuje się książki do druku, recytował fragmenty swoich książek zachęcając dzieci do odgadywania rymów, zadawał zagadki. Za rozwiązana zagadkę dzieci otrzymywały naklejki. Mistrzynią w odgadywaniu zagadek okazała się Kamila Krawczyk z klasy II f. Kamila otrzymała w nagrodę wybraną przez siebie książeczkę z autografem autora. Oczywiście, na koniec spotkania wszystkie dzieci mogły kupić książeczki Wiesława Drabika i otrzymać autograf ze specjalną dedykacją. Było to wyjątkowo radosne spotkanie, bowiem nasz gość Pan Wiesław Drabik odznacza się nadzwyczajnym poczuciem humoru. Cały czas na twarzach nie tylko dzieci, ale i pań wychowawczyń gościły uśmiechy.

 

Spotkanie z Wie...
Spotkanie z Wiesławem Drabikiem Spotkanie z Wiesławem Drabikiem