W dniu 2 października w naszej szkole odbyło się Pasowanie na ucznia klasy I.

W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i rodzicami. Na uroczystość przybył również Prezydent Miasta – Pan Dawid Kostempski. Tegoroczne pasowanie odbyło się w konwencji bajkowej, otóż wszyscy goście zostali ciepło powitani przez Króla i Królową ,,Ołówkolandii’’ oraz Szambelana. W bajkowej scenerii, w miłej, ale również bardzo podniosłej atmosferze, dzieci na dowód tego iż są gotowe do odpowiedzialnego pełnienia funkcji ucznia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Świętochłowicach, musiały wykonać kilka zadań. Pierwszym z nich była próba recytacji, następną próba śpiewu, gimnastyki oraz liczenia. Po pomyślnym zdaniu egzaminu, przed pocztem sztandarowym i w obecności wszystkich zgromadzonych gości, pierwszacy złożyli uroczyste ślubowanie. Po złożeniu ślubowania, Prezydent Miasta symbolicznie pasował każdego pierwszoklasistę, dotykając ramienia każdego z nich specjalnym ołówkiem.Na zakończenie delegacja uczniów klas szóstych złożyła swoim młodszym kolegom i koleżankom życzenia oraz zapewniła ich o swojej pomocy. Wszyscy goście zostali pożegnani przez parę królewską ,,Ołówkolandii’’, która również złożyła uczniom najlepsze życzenia. W rolę Królowej ,,Ołówkolandii’’ wcieliła się Pani Dyrektor Szkoły – Bogumiła Jendrzejewska, Królem był Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Grzegorz Gabor, a postać Szambelana odegrała wychowawczyni klasy I c – Pani Małgorzata Głowacka.

Po zakończeniu całej uroczystości zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia klas pierwszych z wychowawcami oraz postaciami z bajki.

pasowanie 2   pasowanie 3  

pasowanie 4   pasowanie 5   pasowanie 7  

pasowanie 8   pasowanie 9   paswanie9