28 kwietnia na akademii podsumowaliśmy działania związane z ochroną środowiska.

Przez cały rok dbamy o Ziemię, ale w tym miesiącu poświęcamy Jej szczególną uwagę.

Nagradzamy tych, którzy starają się najbardziej. Uczniowie zbierali plastikowe opakowania, wykonywali zabawki z surowców wtórnych, tworzyli komiksy i robili plakaty związane z OZE – odnawialnym źródłami energii, czyli tegorocznym hasłem Światowego Dnia Ziemi.

Na akademii mogliśmy wysłuchać pięknej, poruszającej sumienia Pieśni Ziemi, zobaczyć, na tle prezentacji ukazujących bogactwo przyrody, scenkę teatralno-taneczną w symboliczny sposób mówiącą o potrzebie życia w zgodzie z naturą i o mądrym wykorzystywaniu energii wody, wiatru i słońca, mogliśmy też pokołysać się w rytm piosenki: Ziemia – zielona wyspa, nagrodzić wszystkich, którzy dbają o naszą planetę (szczególnie wyróżniła się klasa IV d).

Pieczę nad Ekologicznym ABC sprawowały: nauczycielki przyrody – mgr Bożena Kołodziej i mgr Aleksandra Wilk, a także mgr Dorota Folkert i mgr Aleksandra Bartkowska.

Akademię przygotowały: mgr Marta Fick i mgr Elżbieta Olejniczak.

A wystąpili:

  • uczniowie klasy IV b: Alicja F., Zuzanna J., Regina K., Aleksandra M., Natalia N., Judyta P., Mateusz S., Wiktoria U., Lena W. i Szymon K.
  • Emilia B. i Lidia M. z klasy IV e
  • Wiktoria G. z V b
  • Natalia B., Eliza K., Sandra P. oraz Ewelina W.-uczennice klasy V c.

Wszystkim dziękujemy za udział, aktorom gratulujemy odwagi i nie ustawajmy w trosce o Ziemię!!!