pierwszy dzien wiosny

Tradycyjnie, jak co roku, wiosnę rozpoczęliśmy w naszej szkole Dniem Samorządności.

Jest to dzień, w którym społeczność uczniowska przejmuje szkołę we władanie, dlatego rozpoczął się od symbolicznego przekazania jej klucza do szkoły.

Pani Dyrektor uroczyście przekazała klucz przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego, za co usłyszała takie podziękowania:

"Szanowna pani Dyrektor! Serdecznie dziękujemy,

a klucz do „Jedynki” z radością przejmujemy.

Samorząd Uczniowski Pani obiecuje,

że szkołą się naszą dobrze zaopiekuje.

Odpoczywać dziś będą tablice, szkolne ławy,

bo my w planie zajęć zabawę tylko mamy.

Świętowaliśmy przez tydzień tęczowymi barwami,

dziś rozprawimy się z zimą sportowymi turniejami.

Bo gdy wiosna z zimą staje w zawody,

to dzieci spod nóg jej usuwają wszelkie kłody.

Ocieplają świat siłą młodzieńczej radości -

taki to jest ten wiosenny Dzień Samorządności"

W tym roku z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski wspólnie z nauczycielami zorganizował w szkole Turniej Piłki Nożnej klas IV - VI.

Turniej rozpoczął się od rozgrzewki przy muzyce, którą poprowadził dla dzieci Marcin Sznapka – trener fitness, za co serdecznie mu dziękujemy.

Podczas rozgrywek każda klasa dopingowała swoich zawodników okrzykami i plakatami.

Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania, a w przerwach meczy dziewczynki z każdej klasy prezentowały przygotowane układy taneczne.

Tego dnia wszyscy byli WYGRANI, ponieważ byli uśmiechnięci i świetnie się bawili.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.