Jest tako szkoła na Górnym Ślonsku,

  bardzo zadbano we kożdym konsku.

No aby ustymp łodwiedzić styknie,

co by łoboczyć, że niy jest tak piyknie!

Bestoż pomysłow jest łod pierona,

zmiynić trza haźle, jak łongiś patrona.

 Czy to „akcja haziel”, czy „wzorowa łazienka”,

 przydo się nom kożdo przyjocielsko rynka.

 

W dniu 27.02.2015 w naszej szkole odbyła się uroczysta Gala pod nazwą „Akcja Haziel 2013-2015”. Inicjatorką tego wydarzenia była pani dyrektor Bogumiła Jendrzejewska, która podczas tej uroczystości wyraziła wdzięczność i podziękowanie dla władz miasta, instytucji, zaprzyjaźnionych firm, rodziców oraz nauczycieli, za wkład jaki wnieśli w akcję tworzenia nowych łazienek dla dzieci naszej szkoły.


Władze miasta reprezentował pan Prezydent Dawid Kostempski wraz ze swymi współpracownikami Urzędu Miejskiego. W gronie zaproszonych gości znaleźli się Naczelnicy Wydziałów, Radni, przedstawiciele placówek oświatowych, organizacji społecznych, firm, instytucji, właściciele małych i większych przedsiębiorstw. Nie zabrakło również rodziców i nauczycieli, którzy włożyli swój czynny udział w remont toalet lub pozyskanie sponsorów i darczyńców. Wielu z nich swój duży wysiłek zaznaczyło przy organizowaniu i przebiegu ogólnopolskiej akcji Wzorowa Łazienka. Charakter Gali oparty został głównie na wręczeniu podziękowań i drobnych upominków, ale nie zabrakło też części artystycznej, która właśnie stanowiła swoisty rodzaj podziękowania dla wszystkich zebranych. Nasze nauczycielki Dorota Folkert i Marta Fick rozpoczęły uroczystość fantastycznym obrazowym przedstawieniem problemu zniszczonych toalet w ramach prowadzonego przez siebie Teatru Czarnego Tła. Przedstawiły historię bakterii ze szkolnych ubikacji, które za niedługo będą musiały znaleźć dla siebie inne miejsce zamieszkania.
Pani Klaudia Czyżewska - Knap w prezentacji multimedialnej przedstawiła początek Akcji Haziel, poprzez kolejne etapy oraz próby pozyskiwania różnymi sposobami środków finansowych (festyny, bale , Wzorowa) nawiązała do ogłoszenia inauguracji kolejnego etapu prac w ramach Akcji Haziel II. Całość była przepleciona wspaniałym śląskim śpiewem w wykonaniu zespołu „Zgrani Fest” pod kierownictwem pani Justyny Kramorz i tańcem Zespołu Pieśni i Tańca Piaśniki. Łącząc tradycję z nowoczesnością, do czego nawiązywała również dekoracja sali, nie zabrakło tańca nowoczesnego  w wykonaniu dzieci z grupy tanecznej „Kopiuj – Wklej”. Wszystko przebiegało w podniosłej i rodzinnej atmosferze. Radości i ciepłych słów  nie zabrakło wśród kolejnych zaproszonych, którzy po uścisku dłoni i wręczeniu symbolicznego podziękowania przez panią Dyrektor, często wzruszeni wracali na miejsce. Wyróżnieni zostali wszyscy zaproszeni. Wspaniałym zakończeniem stała się możliwość zwiedzenia szkolnej Izby Regionalnej i prawdziwy śląski  poczęstunek przygotowany dla zaproszonych. Tradycyjnie  nie zabrakło niczego. Było uroczyście, rodzinnie, swojsko i serdecznie.

Oskary za całokształt wręczone zostały pani Dyrektor Bogumile Jendrzejewskiej oraz koordynatorce Wzorowej Łazienki pani Dorocie Sparwasser.

Wyróżnione przez Rodziców statuetką Serce za Serce zostały również nauczycielki:
panie Aleksandra Bartkowska, Dorota Ber, Aurelia Garcarczyk, Marta Fick, Dorota Folkert, Klaudia Czyżewska Knap, Katarzyna Józefowska, Beata Kapłańska, Barbara Morcinek, Lucyna Nowak, Bożena Roter, Joanna Smolarz, Aleksandra Wilk, Natalia Witosz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.

20150227 110427

20150227 115424

SAM 2299

SAM 2300

SAM 2301

SAM 2303

SAM 2309

SAM 2318

SAM 2321

SAM 2329

SAM 2336