Tegoroczne ferie pod względem aury były łaskawe dla uczniów naszego województwa. Zadowoleni wrócili też uczestnicy zorganizowanego przez SP1 zimowiska w Soli koło Zwardonia, które odbyło się w dniach od 2-11 lutego 2015 r.

Pierwsza niespodzianka spotkała dzieci jeszcze na trasie do celu. Podczas, jak się wydawało, rutynowej kontroli pojazdu na spotkanie obozowiczów wyszedł sam mistrz Adam Małysz, który w tym dniu brał udział w akcji „Bezpieczny autokar”. To niezwykłe spotkanie było jak dobry omen. Kolejnego dnia w Soli zaczął prószyć śnieg i cała okolica zamieniła się w przepiękną białą krainę. Dzieci chętnie korzystały ze spacerów po okolicy i zabaw na śniegu, budowały śniegowe rzeźby, jeździły na nartach i jabłuszkach. Oprócz tego w programie obozu znalazł się czas na spacer po Żywcu i zwiedzanie tamtejszego Muzeum Browaru, wypad do Aquaparku w Leśnej i do Beskidzkiego Centrum Nauki w Świnnej na ekscytujący pokaz właściwości ciekłego azotu. Popołudnia zarezerwowane były na zabawy w gościnnym Domu Wczasów Dziecięcych, konkursy, potyczki sportowe i wyczekiwane przez wszystkich zabawy taneczne.

Zima lubi dzieci najbardziej na świecie? Z pewnością! Pięćdziesięcioro uczestników obozu uznało te ferie za naprawdę udane.

DSC02915 DSC02936

DSC03084 DSC03102

DSC03553 DSC02983

DSC03685 DSC03549

DSC03209 DSC03176