BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 

     W trosce o bezpieczeństwo dzieci w czasie ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 1 zorganizowano spotkanie  dla uczniów z udziałem  funkcjonariuszy  Komendy Państwowej Straży Pożarnej z Świętochłowic.

     Strażacy przypomnieli  ważne zasady bezpiecznego zachowania się podczas  wypoczynku zimowego, zwracali szczególną uwagą na zasady zachowania się na zamarzniętych akwenach wodnych. Uczyli jak zachować się w przypadku zarwania się lodu, prezentowali techniki ratownicze używane podczas udzielania pomocy osobom znajdujących się w bezpośrednim zagrożeniu. Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć sprzęt ratowniczy używany przez strażaków podczas akcji ratowniczych na zamarzniętych akwenach wodnych.

     W drugiej części spotkania prowadzący  nawiązali do akcji społecznej „NIE dla czadu!”, którą kolejny już rok prowadzi Państwowa Straż Pożarna. Celem akcji jest przede wszystkim uświadomienie społeczeństwu istnienia niebezpieczeństw związanych z tlenkiem węgla oraz pokazanie, jak można zapobiegać zatruciom czadem. Strażacy poinformowali dzieci jak i nauczycieli o tym jak właściwie postępować podczas korzystania z  urządzeń grzewczych, oraz jak pomóc innym w  sytuacji zagrożenia. Przypomnieli numery alarmowe: pogotowie ratunkowe-tel.999, straż pożarna-tel.998 oraz  tel.112. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali  ulotki informacyjne dla rodziców.

DSCF3298 20150130 115154 DSCF3301 DSCF3308