Dnia 25.11.14 uczniowie klas Ib i IId wyjechali do Wiejskiej Chaty w Bojkowie.

Celem wycieczki było poznanie tradycji związanych z obchodami andrzejek i katarzynek. Dzieci z uwagą wysłuchały opowieści o magicznych wieczorach, podczas których wróżono o przyszłych losach swojego życia. Spotkanie połączone było ze wspólną zabawą oraz wróżbami dziewcząt i chłopców na wzór dawnych wieczorów wróżebnych. Uczniowie układali buty w stronę progu domu, losowali imię swojej przyszłej żony czy męża oraz dowiadywali się, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Mieli również okazję potańczyć do znanych im piosenek. Po tańcach wszyscy delektowali się pączkami i popijali sok przygotowany przez gospodynię chaty. Tuż przed wyjazdem dzieci odwiedziły zwierzęta mieszkające w gospodarstwie, które mogły nakarmić i pogłaskać: kozy, kury, króliki, koty i psa. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.

Wycieczka do Bo...
Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId
Wycieczka do Bo...
Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId
Wycieczka do Bo...
Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId
Wycieczka do Bo...
Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId
Wycieczka do Bo...
Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId
Wycieczka do Bo...
Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId
Wycieczka do Bo...
Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId
Wycieczka do Bo...
Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId
Wycieczka do Bo...
Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId
Wycieczka do Bo...
Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId
Wycieczka do Bo...
Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId Wycieczka do Bojkowa klasy Ib i IId