Zbliżające się Andrzejki w piątek świętowała klasa 1a.

W ramach lekcji zorganizowanej metodą projektu, trójka mam we współpracy z wychowawczynią przygotowały dla dzieci 3 stanowiska. Po przejściu każdego z nich dzieci zdobywały nie tylko wiedzę na temat święta, ale także bawiły się, kolorowały i oczywiście wróżyły!

Pierwsze stanowisko dotyczyło historii Andrzejek oraz postaci patrona. Na końcu prezentacji dzieci rozwiązywały QUIZ, a po jego rozwiązaniu przyozdabiały pamiątkowe klucze. Kolejne miejsce to miejsce w którym dzieci poznawały różne wróżby. Mogły dowiedzieć się co oznaczają konkretne kolory, a także wróżyły sobie kim będą w przyszłości. Ostatnim miejscem było andrzejkowe lanie wosku. Maluchy trzymały klucz, a następnie próbowały odczytać co oznacza ich woskowa wróżba.

Z uśmiechów dzieci nietrudno wyczytać, że taka lekcja była dla nich przyjemnością. Cieszymy się tym bardziej, że w jej zorganizowaniu pomogli rodzice!

Mamy nadzieję, że takich zajęć będzie więcej.

IMG 5961     IMG 5973     IMG 5978    IMG 6006  

 

IMG 5969     IMG 5975     IMG 5980