Wiemy, wiemy... do świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, ale chcąc zdążyć na czas trzeba zacząć już dzisiaj...

"Prezent pod choinkę" to ogólnopolska akcja charytatywna, która prowadzona jest w Polsce od 2001 roku, polega na przygotowywaniu przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci najuboższych, potrzebujących naszego wsparcia za granicą, a od 2013 roku do tych, którzy mieszkają na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii.

5 KROKÓW - JAK PRZYGOTOWAĆ SWÓJ PREZENT

1. Weź pudełko po butach o wymiarach około 30/20/10 cm, pomaluj je lub oklej kolorowym papierem.
  2. Zdecyduj, dla kogo przeznaczysz prezent. Masz do wyboru dzieci w różnym wieku, dziewczynki i chłopców. Na pudełku naklej wybraną etykietę (chłopiec/dziewczynka w jakim wieku).
  3. Zapełnij pudełko. Jeżeli chcesz, możesz włożyć do środka swoje zdjęcie, adres czy list w języku ukraińskim, rosyjskim lub angielskim.
  4. Pudełko zwiąż gumką lub sznureczkiem - NIE ZAKLEJAJ - ułatwi to pracę kontroli celnej.

UWAGA! Paczka powinna zawierać tylko nowe rzeczy oraz oryginalnie zapakowane słodycze z datą ważności upływającą nie wcześniej niż 1 kwietnia 2015 roku.

Prezenty przynieś do sali 204 do p. Ilony Cichy do 9 listopada!. Wszystkie prezenty zostaną przekazane dzieciom na Ukrainie, Białorusi i Rumunii. Już dzisiaj dziękujemy za zaangażowanie w imieniu tych wszystkich dzieciaków, które czekają na niespodziankę.

Co może być prezentem?

• art. higieniczne: pasta do zębów, szczoteczka do zębów, szampon, dezodorant, chusteczki higieniczne, krem do rąk, podpaski (fabrycznie foliowane)
  • art. szkolne: kredki, ołówki, gumki, książeczki do malowania, książeczki z obrazkami dla najmłodszych
  • zabawki: przytulanki, klocki, puzzle, ozdoby do włosów, układanki dydaktyczne
  • odzież: czapki, szaliki, podkoszulki, skarpety, rękawiczki
  • słodycze: cukierki, czekolady, ciastka, batoniki - w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, z wyraźnie oznaczonym terminem ważności; termin ważności nie może upływać przed 1 kwietnia 2015 roku.

Co nie może być prezentem?

• artykuły intensywnie pachnące;
  • artykuły łatwo psujące się, wrażliwe na ciepło;
  • artykuły spożywcze inne niż słodycze (cukier, mąka, makaron, konserwy);
  • leki i witaminy;
  • zabawki oraz publikacje o charakterze militarnym.