W dniu 9 września uczniowie wszystkich pierwszych klas wzięli udział w imprezie "Bezpieczna droga do szkoły".

Czekało tam na nich wiele atrakcji. Dzieci spotkały się ze Sznupkiem, mogły zobaczyć film o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Wszyscy zgodnie złożyli ślubowanie, że będą odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Po części oficjalnej uczniowie mieli możliwość zobaczyć z bliska samochody policji, straży miejskiej oraz wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych, z czego najbardziej atrakcyjną było strzelanie z broni laserowej do celu. W drugiej części spotkania dzieci odwiedziły remizę strażacką, gdzie mogły zobaczyć centrum dowodzenia, wozy strażackie oraz przejść krótki kurs udzielania pierwszej pomocy. Od organizatorów wszystkie dzieci otrzymały odblaski i inne gadżety. 

 

DSC00041
DSC00073
DSC00121
DSC09920
DSC09938