Wiemy, wiemy... do świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, ale chcąc zdążyć na czas trzeba zacząć już dzisiaj...

"Prezent pod choinkę" to ogólnopolska akcja charytatywna, która prowadzona jest w Polsce od 2001 roku, polega na przygotowywaniu przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci najuboższych, potrzebujących naszego wsparcia za granicą, a od 2013 roku do tych, którzy mieszkają na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii. 

Drodzy Uczniowie „Jedynki”!

Czy znacie to mądre zdanie J. Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”?  Przeczytajcie list mamy chorego chłopca, który czeka na listy  i pocztówki (tablica ogłoszeń obok sali 105). Możecie odpowiedzieć na ten apel.

podziekowanie

Ogłaszamy konkurs na klasowe mistrzostwa w zbiórce makulatury. Ta klasa, która zbierze najwięcej kilogramów, będzie miała ufundowaną nagrodę...

Zaczytani i planszowi - dokument zapisany jest w pliku PDF. Do jego wyświetlenia wymagany jest program Adobe Reader.

Już po raz kolejny w naszej szkole zbieramy prezenty pod choinkę dla dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii.

Dnia 1 maja 2017r. w Górnośląskim Parku Etnograficznym uczniowie klasy 4b wzięli udział w kolejnej już kweście na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „Hospicjum” w Chorzowie. Dzięki wspaniałym Wolontariuszom pomaganie to przyjemność!

 

IMG 20170501 113421

IMG 20170501 115210

Od września ubiegłego roku nasza szkoła aktywnie realizuje zadania, które sama sobie wyznaczyła w ramach  X kampanii „Pola Nadziei”  chorzowskiego hospicjum.

Przypominamy, że zbiórka makulatury w szkole nieustannie trwa. W tym roku szkolnym nadal ma ona formę konkursu międzyklasowego. Dla klasy, która zbierze najwięcej makulatury na koniec roku szkolnego przewidziana jest nagroda.