W ubiegłym roku nasi wychowankowie wraz z wychowawcami klas włączyli się w akcje charytatywne, których celem był przede wszystkim  współudział w cierpieniu, był to czas refleksji, który upływał na przyjemnym i ciepłym spędzeniu czasu z ludźmi osamotnionymi, odbywał  się na wspólnym kolędowaniu i pomocy materialnej.

Pragnę wymienić, iż uczniowie  z naszej szkoły  pod opieką Pani Ilony Cichy zebrali, aż 44 paczki w akcji charytatywnej prezent pod choinkę pod nazwą ”Wirtualna Paczka”, prezenty zostały przekazane dla potrzebujących dzieci z Białorusi, Rumunii i Ukrainy.

Kolejnym działaniem  było przygotowanie przez uczniów wraz z wychowawcami klas 3d , 4a, 4c, 4f oraz uczniami zajęć świetlicowych ozdób bożonarodzeniowych. Wszystkie upominki zostały przekazane do chorzowskiego hospicjum oraz do fundacji „Pomóc Więcej”, na tydzień przed rozpoczynającymi się świętami. W sumie ponad 200 sztuk, to sporo, tym razem trzeci rok udziału naszej szkoły w kampanii „Pola Nadziei „ 2018/2019.  

Działania charytatywne odbywały się również  poza terenem szkoły. Wychowawczyni klasy 4b Pani Lucyna Nowak wraz z trójkami klas  7 i 8 w dniu 17.12.18r. odwiedzili podopiecznych chorzowskiego hospicjum oraz pacjentów Oddziału Geriatrii w Szpitalu nr 1                        w Świętochłowicach. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny i zaśpiewali kolędy, wręczyli wszystkim świąteczne pierniczki              i złożyli życzenia.

Przypominamy o inicjatywie która miała miejsce w dniu  19.12.18r., gdzie wychowawczyni klasy 4c Pani Katarzyna Flicińska            wraz z uczniami odwiedzili Dom Pomocy Społecznej, aby na ręce podopiecznych przekazać prezenty, zorganizowali również zbiórkę                  i pozyskali znaczną ilość „Skarpet dla podopiecznych”  w kolejnej akcji.

Tydzień przed świętami uczniowie świetlicy szkolnej przekazali własnoręcznie zrobione  serca wraz z materialnym datkiem na rzecz Fundacji „Pomóc Więcej” . Wszystkie prace i materialny datek zostały przekazane pod licytację, z których wylicytowane środki zostaną przekazane na rzecz Vaneski i Kacperka. Przekazane prace plastyczne z konkursu „Bo ja jestem z Toba „ zostały przekazane do wykorzystania  na rzecz chorzowskiego hospicjum.

Mówią, że góry oczyszczają z egoizmu i samolubstwa, pychy i zarozumialstwa, stanowią wspaniały teren zdobywania, szukania,        uczą cierpliwości i wierności w szukaniu. Uczą poznawać samego siebie jedną z najcenniejszych cech ludzkich, kto poznaje siebie w górach, która potem owocuje tu w dolinach.  Z tą myślą zdobywania własnego „Everestu” zmierza się każdy z nas a nasi uczniowie pokazali, że nie są to puste słowa, wyrażone w odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim tym, którzy okazali dobre serce i przychylili się do wsparcia akcji charytatywnych.

Uwaga zaproszenie !

Już 8 stycznia tego roku zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły  do wzięcia udziału  w zajęciach tematycznych, w czasie których czytane będą  bajki terapeutyczne, prowadzone będą również zabawy rozwijające poczucie empatii .W tym dniu celebrować będziemy „Szkolny Dzień Pól Nadziei”, wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy przed i po zajęciach dydaktycznych na zajęcia odbywające się  w świetlicy szkolnej. 

IMG 20181221 WA0000 IMG 20181221 WA0003 IMG 20181221 WA0008 IMG 20181221 WA0014